Kelime, Cümle ve Soruların Bulmaca Anlamları

Kelime, Cümle ve Soruların Bulmaca Anlamları

Bulmacalar dünya çapında herkes tarafından vakit geçirmek, eğlenmek ve beyin hafızasını tazelemek için gün içerisinde milyonlarca insan tarafından bu bulmaca oynanır. Sitemiz üzerinde bu bulmacaların kelime anlamlarını, cümle anlamlarını ve bulmaca anlamlarını bulabilirsiniz. Siz de katkı yapmak isterseniz sitemiz üzerinde yer alan İletişim sayfasını kullanarak yardımcı olabilirsiniz. Sitemiz üzerinde yer alan bulmaca türleri aşağıda olup, sürekli bulmaca anlamları her gün yenilenmek ve yenileri eklenmektedir.


Çengel: Çengel bulmacanın diğer adı da kare bulmaca olarakta geçmektedir. Alt alta veya yan yana yazılmış karelere sorulan soruya uygun harf ve kelimelerin yerleştirilmesi ile yapılır.


Halka: Halka bulmacalar yapısı gereği kare bulmacaya benzer. Her halka kendi içinde ters yönde ve saat yönünde olmak üzere çözülür.


Altıgen çengel: Altıgen şeklinde olan bulmaca türüdür.


Sözcük avı: Bulmacada sorulan soruya uygun cevabı harf kombinasyonlarıyla oluşturmak gerekir. Bulmacalar zeka, mantık, hafıza, kelime dağarcığı ve dikkat yönünden insanlara faydalıdır. Uzmanlar, yaşlı insanlara hastalıklardan korunmaları için düzenli olarak bulmaca çözmelerini tavsiye ederler. Sitemiz üzerinde bulmacalarda sorulan kelim-deyim-cümle-eş anlam ve deyişlerin cevaplarını ve bulmaca anlamlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Sitemiz her gün güncellenerek yüz binlerce de bulmaca terimi ve cümlesinin anlamını ve cevabını bulabilirsiniz. Arama bölümünü kullanarak yada takıldığını harf bulmacaların baş harflerine tıklayarak kolaylıkla çözümlere ulaşabilirsiniz.

YUKARI GİT

Sohbet - Chat - Sohbet Odaları